Pierwsza Poprzednia Następna Ostatnia

Piknik rodzin zastępczych w Bramkach k.Błonia.

10 września 2016 na terenie DPS w Bramkach odbył się piknik rodzin zastępczych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w powiecie warszawskim zachodnim z udziałem Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych i Restauracji Mc Donalds w Błoniu.

Dla dzieci zorganizowanych było wiele atrakcji m.in. spotkanie z Ronaldem Mc Donaldem, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, malowanie buziek, robienie latawców, loteria z nagrodami, nauka gry na gitarze i warsztaty fizyczne.

Podczas imprezy odbyło się spotkanie z p. Łukaszem Krasoniem, mówcą motywacyjnym, inspiratorem i organizatorem konwoju rowerowego „Wstań i Jedź”. Spotkanie z Łukaszem to inspiracja do życia jego pełnią, akceptacji i realizacji zamierzeń. Odbyły się także warsztaty nakierowane na wartości poprowadzone przez p. Jadwigę Kossakowską.

W związku z obchodzonym 9 września Światowym Dniem FAS dzieci przygotowywały i puszczały latawce, a porad z zakresu problematyki FAS udzielała p. Iza Ratyńska.

Goście pikniku otrzymali pamiątkowe medale i upominki od Restauracji Mc Donalds w Błoniu, a od Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych samodzielnie wykonane przez dzieci mydełka.

Składamy podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli organizację pikniku z ramienia Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych: Restauracji Mc Donalds w Błoniu, Oli, Dorocie i Karolowi ze Stowarzyszenia Akcja Miś, Izie Ratyńskiej, Marzenie, Sylwii i Waldkowi, Ewie i Pawłowi oraz grupie młodych Wolontariuszy MFRZ.

zobacz więcej...


 

Wywiad z Anetą i Tomaszem Szymanek

Wywiad z Anetą i Tomaszem Szymanek - Rodziną zastępczą odznaczoną Srebrnym Krzyżem Zasługi podczas IV Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego

 

Podczas IV Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego, który odbył się w Warszawie w dniu 22.06.2016  Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dera wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP rodzicom zastępczym, którzy otaczają opieką i miłością powierzone im dzieci. Wśród odznaczonych byli także Państwo Aneta i Tomasz Szymanek, związani z Mazowiecką Fundacją Rodzin Zastępczych. Poniżej zamieszczamy wywiad z Rodziną Państwa Szymanek.

Kliknij aby pobrać wywiad w postaci pliku PDF

zobacz więcej...


 

Piknik Rodzinny w Ząbkach

11 czerwca 2016r na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Kaczeniec w Ząbkach odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka zorganizowany przez Mazowiecką Fundację Rodzin Zastępczych z udziałem ROD Kaczeniec i  Wolontariuszy.

zobacz więcej...


 

Przekaż 1% podatku dochodowego

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku

dla Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych

Poniżej udostępniamy aplikację oraz formularze umożliwiające wypełnienie zeznania PIT za rok 2015.

https://www.pitax.pl/krs/0000261167/

 

zobacz więcej...


 

Zaproszenie do udziału w grupach wsparcia


Zapraszamy wszystkie chętne osoby związane z rodzicielstwem zastępczym (rodziny zastępcze, prowadzących  rodzinne domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, rodziny zaprzyjaźnione) na spotkania w ramach grup wsparcia.

Spotkania odbywają się w trzecie soboty miesiąca o godz. 16.00  w centrum Warszawy w siedzibie Wydawnictwa Edipresse, ul. Wiejska 19.

Najbliższe terminy spotkania grup wsparcia to:  16.01.2016, 20.02.2016, 19.03.2016.

Na grupy wsparcia można przychodzić z dziećmi, są dla nich organizowane zajęcia w sąsiedniej sali.

Na spotkaniach grup wsparcia rozmawiamy o bieżących problemach i doświadczeniach wynikających z pełnienia roli opiekuna zastępczego, dzielimy się osobistymi doświadczeniami, spostrzeżeniami, wspólnie szukamy rozwiązań konkretnych problemów, a także wymieniamy się informacjami o specjalistycznym leczeniu, rehabilitacji czy rozwiązaniach prawnych.

Na spotkania zapraszamy także specjalistów: prawników, pedagogów, psychologów, terapeutów, w zależności od bieżącego zapotrzebowania grupy.

„Udział w grupie wsparcie pomógł nam w szczególnie trudnej sytuacji, gdy nie dawaliśmy sobie już rady z przyjętym dzieckiem. Dzięki temu, że spotkaliśmy innych rodziców zastępczych, którzy przeszli podobne doświadczenia w opiece nad dziećmi, otrzymaliśmy potężną dawkę wsparcia, praktycznej wiedzy jak dawać sobie radę, kontakty do najlepszych specjalistów oraz wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem.”  E i P.

Osoby pragnące dołączyć do grupy proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny:  516 099 036.

zobacz więcej...


 

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA "ILE DOBREGO JEST W CZŁOWIEKU?"

Pobierz plan konferencji

 

zobacz więcej...


 

Zaproszenie do udziału w grupach wsparcia

Zaproszenie do udziału w grupach wsparcia

Zapraszamy wszystkie chętne osoby związane z rodzicielstwem zastępczym (rodziny zastępcze, prowadzących rodzinne domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, rodziny zaprzyjaźnione) na spotkania w ramach grup wsparcia.

Spotkania odbywają się w trzecie soboty miesiąca o godz. 16.00 w centrum Warszawy w siedzibie Wydawnictwa Edipresse, ul. Wiejska 19.

Najbliższe terminy spotkania grup wsparcia to: 19.09.2015, 17.10.2015, 21.11.2015.

Na grupy wsparcia można przychodzić z dziećmi, są dla nich organizowane zajęcia w sąsiedniej sali.

Na spotkaniach grup wsparcia rozmawiamy o bieżących problemach i doświadczeniach wynikających z pełnienia roli opiekuna zastępczego, dzielimy się osobistymi doświadczeniami, spostrzeżeniami, wspólnie szukamy rozwiązań konkretnych problemów, a także wymieniamy się informacjami o specjalistycznym leczeniu, rehabilitacji czy rozwiązaniach prawnych.

Na spotkania zapraszamy także specjalistów: prawników, pedagogów, psychologów, terapeutów, w zależności od bieżącego zapotrzebowania grupy.

Udział w grupie wsparcie pomógł nam w szczególnie trudnej sytuacji, gdy nie dawaliśmy sobie już rady z przyjętym dzieckiem. Dzięki temu, że spotkaliśmy innych rodziców zastępczych, którzy przeszli podobne doświadczenia w opiece nad dziećmi, otrzymaliśmy potężną dawkę wsparcia, praktycznej wiedzy jak dawać sobie radę, kontakty do najlepszych specjalistów oraz wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem.” E i P.

Osoby pragnące dołączyć do grupy proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 516 099 036.

zobacz więcej...


 

PIKNIK Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

W dniu 13.06.2015 Mazowiecka Fundacja Rodzin Zastępczych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Akcja Miś i Stowarzyszeniem Rodzicielstwa Zastępczego Iskra Nadziei zorganizowała piknik Rodzinne świętowanie i wspólne działanie – Zabawa z pasją – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2015. Impreza została dofinansowana z środków Fundacji Ernst & Young.

W pikniku uczestniczyło ponad 30 rodzin związanych z rodzicielstwem zastępczym z województwa mazowieckiego. Była to okazja do wzajemnego poznania, rozmowy i wymiany doświadczeń.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się powitalnym tańcem i przedstawieniem się rodzin. Dla Opiekunów zorganizowane były warsztaty obejmujące umiejętności poznawcze i komunikacji oraz style uczenia się dla ułatwienia zmian behawioralnych u dzieci w rodzinach zastępczych i adopcyjnych. Dzieci brały udział w warsztatach eksperymentów fizycznych, zajęciach cyrkowych, wykonywania biżuterii, zajęciach plastycznych, zabawach z chustą Klanza, a także wykonywały kolorowe wiatraczki symbolizujące rodzicielstwo zastępcze i malowały buzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „Bezpieczeństwo i zdrowie”.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku: naszym wspaniałym Wolontariuszom, prowadzącym zajęcia, grupie młodzieży (Wioli, Ewelinie, Kamilowi, Łukaszowi, Arianowi, Pawłowi i Hubertowi) oraz Działkowcom z ROD "Kaczeniec".

Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu ROD „Kaczeniec” za udostępnienie pomieszczeń Domu Działkowca i przyległego terenu, ogromną życzliwość i wsparcie.

Autorem zdjęć jest Pani Iwona Marek.

zobacz więcej...


 

DZIEŃ OTWARTY Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych - 20.06.2015

zobacz więcej...


 

Odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasług

Podczas III Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego w uznaniu wielkiej dobroci serca, mądrości i ofiarności włożonych w trud wychowania dzieci w rodzinie opartej na wspólnych wartościach moralnych - zaufaniu, współpracy i szacunku dla drugiego człowieka odznaczeni zostali Srebrnym Krzyżem Zasługi Sylwia i Waldemar Łysakowscy. Serdecznie gratulujemy.

zobacz więcej...


 

  Informacji 21 do 30 ze wszystkich86

 
Bezpłatnie pity wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki.