PIKNIK Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

W dniu 13.06.2015 Mazowiecka Fundacja Rodzin Zastępczych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Akcja Miś i Stowarzyszeniem Rodzicielstwa Zastępczego Iskra Nadziei zorganizowała piknik Rodzinne świętowanie i wspólne działanie – Zabawa z pasją – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2015. Impreza została dofinansowana z środków Fundacji Ernst & Young.

W pikniku uczestniczyło ponad 30 rodzin związanych z rodzicielstwem zastępczym z województwa mazowieckiego. Była to okazja do wzajemnego poznania, rozmowy i wymiany doświadczeń.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się powitalnym tańcem i przedstawieniem się rodzin. Dla Opiekunów zorganizowane były warsztaty obejmujące umiejętności poznawcze i komunikacji oraz style uczenia się dla ułatwienia zmian behawioralnych u dzieci w rodzinach zastępczych i adopcyjnych. Dzieci brały udział w warsztatach eksperymentów fizycznych, zajęciach cyrkowych, wykonywania biżuterii, zajęciach plastycznych, zabawach z chustą Klanza, a także wykonywały kolorowe wiatraczki symbolizujące rodzicielstwo zastępcze i malowały buzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „Bezpieczeństwo i zdrowie”.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku: naszym wspaniałym Wolontariuszom, prowadzącym zajęcia, grupie młodzieży (Wioli, Ewelinie, Kamilowi, Łukaszowi, Arianowi, Pawłowi i Hubertowi) oraz Działkowcom z ROD "Kaczeniec".

Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu ROD „Kaczeniec” za udostępnienie pomieszczeń Domu Działkowca i przyległego terenu, ogromną życzliwość i wsparcie.

Autorem zdjęć jest Pani Iwona Marek.

 

 

 
Grupa Informatyczna Pajęczyna