Zaproszenie do udziału w grupach wsparcia


Zapraszamy wszystkie chętne osoby związane z rodzicielstwem zastępczym (rodziny zastępcze, prowadzących  rodzinne domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, rodziny zaprzyjaźnione) na spotkania w ramach grup wsparcia.

Spotkania odbywają się w trzecie soboty miesiąca o godz. 16.00  w centrum Warszawy w siedzibie Wydawnictwa Edipresse, ul. Wiejska 19.

Najbliższe terminy spotkania grup wsparcia to:  16.01.2016, 20.02.2016, 19.03.2016.

Na grupy wsparcia można przychodzić z dziećmi, są dla nich organizowane zajęcia w sąsiedniej sali.

Na spotkaniach grup wsparcia rozmawiamy o bieżących problemach i doświadczeniach wynikających z pełnienia roli opiekuna zastępczego, dzielimy się osobistymi doświadczeniami, spostrzeżeniami, wspólnie szukamy rozwiązań konkretnych problemów, a także wymieniamy się informacjami o specjalistycznym leczeniu, rehabilitacji czy rozwiązaniach prawnych.

Na spotkania zapraszamy także specjalistów: prawników, pedagogów, psychologów, terapeutów, w zależności od bieżącego zapotrzebowania grupy.

„Udział w grupie wsparcie pomógł nam w szczególnie trudnej sytuacji, gdy nie dawaliśmy sobie już rady z przyjętym dzieckiem. Dzięki temu, że spotkaliśmy innych rodziców zastępczych, którzy przeszli podobne doświadczenia w opiece nad dziećmi, otrzymaliśmy potężną dawkę wsparcia, praktycznej wiedzy jak dawać sobie radę, kontakty do najlepszych specjalistów oraz wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem.”  E i P.

Osoby pragnące dołączyć do grupy proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny:  516 099 036.

 

 

 
Grupa Informatyczna Pajęczyna