Piknik Rodzinny w Ząbkach

11 czerwca 2016r na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Kaczeniec w Ząbkach odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka zorganizowany przez Mazowiecką Fundację Rodzin Zastępczych z udziałem ROD Kaczeniec i  Wolontariuszy.

 


Pikniki z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w naszej Fundacji. Spotkania rodzin w przepięknym otoczeniu przyrody na terenie ROD Kaczeniec to  dla dorosłych okazja do aktywnego wypoczynku, spotkania z innymi rodzinami zastępczymi, wymiany doświadczeń, a dla dzieci do świetnej zabawy.


W tym roku uczestniczki pikniku mogły skorzystać z porad kosmetycznych organizowanych przez firmę AVON, bezpłatnych zabiegów na dłonie, a także wziąć udział w warsztacie na temat „Troska o zdrowie intymne pierwszą zasadą kobiecości” prowadzonym przez p. Emilię Jaśniewską z Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych. Wykład p. Emilii   to wstęp do planowanego na jesień 2016 cyklu spotkań dla kobiet pt.: „Piękno w każdym wieku. Kobiecość”.


Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Przybywające na piknik dzieci witał klaun szczudlarz wyczarowujący cuda z balonów i ogromne bańki mydlane.  Gościem honorowym był Ronald McDonald, przesympatyczny klaun, który zachwycił wszystkie dzieciaki swoimi zabawami. Dzieci zostały obdarowane przez Ronalda wieloma prezentami, torbami i walizkami.


Konkurencje sportowe, grę w kalambury i wielką loterię zorganizowali Wolontariusze z Banku BPH. Każde dziecko zostało obdarowane upominkami, a dla siedmiu szczęśliwców czekały nagrody w postaci bonów do sklepu sieci Decathlon ufundowane przez Stowarzyszenie Akcja Miś.


Podczas pikniku dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci cieszyła się nauka gry na gitarze oraz zorganizowana przez p. Agnieszkę Bąk z ROD Kaczeniec zabawa pt. „Pokaż Kotku co masz w środku?” Piknik uwieńczył występ p. Bogdana Wrzesińskiego w przepięknym repertuarze przygotowanym specjalnie na to popołudnie.
Kontynuowaliśmy akcję promowania  oddawania krwi na rzecz chorego Stasia. W ramach solidarności z Rodziną chłopca rozpoczęliśmy akcję „Anioły dla Stasia”. Każdy mógł namalować lub pokolorować Anioła. Prace zostaną przekazane Stasiowi i jego rodzinie.


Podczas pikniku w ramach akcji „wietrzenie szaf” istniała możliwość oddania lub wzięcia używanych rzeczy (ubrań, zabawek, książek). Na gości czekały potrawy z grilla, kanapki, żurek i bigos oraz przepyszne ciasta, cukierki owoce i  napoje.


Dziękujemy wszystkim za przybycie na piknik, za wspólną zabawę i wspólnie spędzony czas. To był wspaniały, radosny dzień, spędzony w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, bajkowy dzięki klaunom, bańkom mydlanym, kolorowym balonom i wymalowanym przez p. Joannę dziecięcym twarzom.


 Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w organizacji pikniku, w szczególności Zarządowi i Działkowcom z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Kaczeniec, Wolontariuszom Banku BPH, Restauracji McDonalds w Błoniu, firmie AVON, Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych, p. Łukaszowi Łączyńskiemu, p. Bogdanowi Wrzesińskiemu, p. Joannie Powójskiej, p. Andrzeja Łysakowskiego, p. Macieja Polaka i  Stowarzyszeniu Akcja Miś. Specjalne podziękowania kierujemy do grupy młodych Wolontariuszy z Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych:  Pawła, Marcina, Łukasza, Ariana i Huberta.

 

 

 
Grupa Informatyczna Pajęczyna